Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jim - jaký to je australák

 

Je to živočich a zlobrrrr! smileyheart

O australákovi jsem přemýšlela už delší dobu. Zaimponoval mi jejich majestátní vzhled, temperament a povaha. Máma mi říkala, že jsem moc náročná a takového psa asi nenajdu..A navíc po Basikovi téměř nemožné...  Ale čekání a obhlížení se vyplatilo a já mám to, co jsem chtěla.

Psa veselého

Jeho naprosto úžasnou vlastností je jeho věčně pozitivní a skvělá nálada. Dokáže člověka každý den rozesmát svýma lumpačinama. Miluje život a užívá si ho plnými doušky, rozdává radost a lásku ve velkém.

Psa přátelského a nekonfliktního

Zbožňuje děti a lidi vůbec. Miluje ostatní psy. Není agresivní, nevyvolává konflikty. Pokud vycítí nezájem druhé strany, odchází. Zajímají ho i ostatní zvířátka - koně, ovečky.. V lese neloví.

Někdy je ta jeho velká náklonnost k lidem až na škodu... ještě v roce a půl si myslí, že každý, koho potkáme, bude nadšen jeho přítulností (což bohužel tak vždycky samozřejmě není a hlavně když má bahno až za ušima-:).

Až se ještě trochu zklidní zkusím canisterapii; myslím, že se v tom bude realizovat

Psa krásného

Co k tomu dodat.. Každému se  zdá jeho pes krásný-:)

Psa temperamentního

Temperamentu má na rozdávání. Někdy jsem tak unavená, že si přeju, aby mu byly aspoň už čtyři roky a byl trochu klidnější-:). Rozhodně to není pes pro celodenní pobyt v bytě, už kvůli jeho akčnosti a neuvěřitelnýmu množství chlupů, které mu padají skoro celý rok. A to je doma prakticky jen přes noc. Kam se v tomhle hrabe hovawart, ovčák, choďák.. 

S ním si nepřispíte,- s ním se nenudíte.. nenechá vás. Když nezabírá nošení hraček jedné po druhé, začne vrtět ocasem, pak kňourat, pak štěkat, .. Kdybych ho s tím štěkáním neusměrňovala, štěkal by asi několik hodin v kuse..

Dvouhodinová procházka a 10 hodin na zahradě ho rozhodně neunaví.. Proto prokládáme výcvikem, metáním disků, plaváním (si klidně zaplave i v lednu..), běháním u kola a tak podobně. Často, když se dívám na fotky, říkám si, že na nich vypadá trochu jak "mouchy snězte si mě". Ale chyba lávky..

Psa chytrého

Neuvěřitelně mu to pálí. Když jsem ho měla pár týdnů a kolegům v práci vyprávěla, jaký je úžasný a chytrý, tak jedna se mě zeptala: "A jak to poznáš, že je chytrý?". To mě rozesmálo. Prostě to poznáš.

Psa vyrovnaného

Velký podíl na povaze má určitě socializace, jejíž skvělé základy měl už z CHS. A jelikož bydlíme ve městě, se socializací nemáme nejmenší problém a je to prostě mazák.

Psa kontaktního a mazlivého

Je to velký mazlik a vtěrka, je schopnej člověku vlést až na hlavu

Psa - živočicha

Má od přírody ty správný pudy a velký apetit. No holt jak se říká "Jak k jídlu, tak k dílu"..

 

Dovoluji si citovat slova paní chovatelky, která je napsala, když mu byly zhruba čtyři týdny: 

"Jim je sebevědomý pes s výbornou povahou". Kdo jiný nejdřív pozná povahu psa, než-li chovatel..-:)